Körfezin gençleri voleybol turnuvasında yarıştı

Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen Voleybol Turnuvası büyük heyecana sahne oldu. Organizasyonda yer alan 10 okuldan 250 öğrenciler hem yarıştı hem de eğlendi.  

Körfezin gençleri voleybol turnuvasında yarıştı

Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen Voleybol Turnuvası kupa büyük heyecana sahne oldu. Turnuvaya katılan 10 okuldan 250 öğrenciler hem yarıştı hem de eğlendi.  

Körfez Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile birlikte, her yıl geleneksel olarak düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılan, Liseler Arası Genç Kızlar ve Genç Erkekler Voleybol Turnuvası ödül töreniyle bugün sona erdi. Körfez Yeşil Vadi Koleji Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvanın kupa törenine Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Çetin Malkoç, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Turnuvaya kız ve erkeklerde 10 okul takımından yaklaşık 250 öğrenci sporcu katılırken, turnuva Yeşil Vadi Koleji Spor Salonu’nda 3 hafta boyunca çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne oldu.

MİLLİ MÜCADELEMİZİN BAŞLADIĞI GÜNDÜR
Törende gençlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu söyleyen Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt gençlerin bayramını kutlayarak başladığı sözlerine “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz bu onurlu günde kupa töreninde siz gençlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Tüm gençlerimizin bayramını kutluyorum. 19 Mayıs tarihimizde çok önemli bir gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’dan bağımsızlık meşalesini yakarak milli mücadeleyi başlattığı Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı günün adıdır.

GENÇLERE ARMAĞAN EDİLDİ
Bu günü Atatürk’ün gençlere armağan etmesinin gençlere ne kadar önem verdiğinin adeta göstergesidir. Gençlerimizde bu bilinçle ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturmak için canla başla çalışacaklardır ben buna yürekten inanıyorum. Kendilerini iyi yetiştirerek bilgileriyle, ahlaklarıyla, maneviyatlarıyla, milli ve manevi değerlere sahip çıkmalarıyla bunu ortaya koyacaklardır. Atatürk’ün bu armağanına layık olacaklardır. Bizler de her zaman gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Siz gençlere inanıyor ve güveniyoruz.

HER ALANDA YETİŞTİRECEĞİZ
Her yıl bu tarihlerde düzenleyerek geleneksel hale getirdiğimiz bu turnuvaya katılarak ter akıtan tüm takımlarımızı ve gençlerimizi tebrik ediyorum. İlçemizin 3 önemli kurumu olarak Körfez Belediyemiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz kurumlar arasındaki birliktelik, ahenk ve uyum içerisinde her zaman böylesine güzel ortamların yaşanmasına vesile oluyoruz. Birlikte gençlerimiz ve çocuklarımız için güzel organizasyonlar yapıyoruz. Katkı veren bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Gençlerimizi kültürde, sanatta, sporda her alanda donanımlı bir şekilde yetiştirmeye birlikte devam edeceğiz.

SİZLERE GÜVENİYORUZ
Biz gençlerimize güveniyor ve inanıyoruz. Sizlerin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Siz gençler ülkemizi büyük ve güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla daha da güçlendirmeye devam edeceksiniz. Bugün dünyada akan masumların gözyaşlarının durması için Türk gençlerine ihtiyaç var. Dünyanın bugünkü savaş ortamından kan ve katliamlardan gençlerin kurtaracağına inanıyorum. Biz de her zaman sizlerin yanınızda olmaya devam edeceğiz. Tekrar turnuvaya katılan bütün takımlarımızı ve öğrencilerimizi kutluyorum. Dereceye girenleri de tebrik ediyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyerek duyduğu memnuniyeti ve sevinci dile getirdi.

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ
Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt’da törende yaptığı konuşmada turnuvaya katılan okul takımlarını tebrik edip kutlayarak “Gençlerimizin nezdinde milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Bizim bütün sosyal ve kültürel etkinlerimizde, faaliyetlerimizde her zaman yanımızda olarak bizi yalnız bırakmayan ve destekleyen Körfez Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan bütün okullarımızı kutluyor, dereceye girenleri tebrik ediyorum. Güzel geçen organizasyonda görev yapan herkese ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

;

Diğer Haberler

Leave a Comment