Kağıthane sporun merkezi olmakta iddialı…

İstanbul’un spor altyapısında en gelişmiş ilçelerinin başında gelen Kağıthane’de mevcut tesisler yenilenirken iki spor kompleksi de yeniden inşa ediliyor.

Kağıthane sporda İstanbullulara sunduğu alanlarla bu konuda en gelişmiş ilçelerin başında geliyor. Kağıthane’de bugün Hamidiye ve Yahya Kemal Spor Kompleksi, 8 adet futbol sahası, geleneksel sporlar için tahsis edilen Hasbahçe, buz pisti, 2 adet tenis kortu, 6 adet basketbol sahası ve 3 halı saha bulunuyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin Hasbahçe ve Nurtepe’deki spor alanlarında incelemelerde bulundu. Başkan Öztekin buradaki spor alanlarının çim sahaları, tartan pistleri ve ortak kullanım yerleri de olmak üzere tümüyle yenileneceğini söyledi. Tribünlerde ayrıca bakım onarım ve saha çevresinde boyama işlemleri gerçekleştirilecek.

İki Spor Kompleksi Yeniden İnşa Ediliyor

Mevcut spor alanlarının yanı sıra yapımına 2016 yılında başlanan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Cemal Kamacı Spor Tesisi ve yapımına 2017 yılında başlanan Yeşilce Mahallesi’ndeki Mehdi Sancak Stadı yakın bir zamanda hizmete açılacak.

Türkiye’de Uluslararası Sürdürülebilir Yeşil Bina Sertifikası (Gold Leed) alan ilk spor kompleksi olan Cemal Kamacı Spor Tesisi, güneş panelleri ile elektriğini üretiyor, yeşil bina özellikleriyle su ve enerji tasarrufu sağlıyor. Kompleks, olimpik ve yarı olimpik olmak üzere 2 yüzme havuzu, açık futbol sahası, 2 açık tenis kortu, bay ve bayan fitness salonları; judo, karate, tekvando, jimnastik, step, aerobik, spinning ve pilates sporlarının yapılacağı 2 stüdyo salonun yanı sıra 536 araç kapasiteli kapalı otopark alanıyla ayda 60 bin kişiye hizmet verecek.

Mehdi Sancak Spor Tesisi ise 37 bin m2 inşaat alanı üzerinde futbol sahası, tribün, kapalı spor salonları, 800 araçlık otopark, sosyal donatı alanları, modern soyunma ve toplantı salonları ile aktivite mekanlarını barındıracak.

Diğer Haberler

Leave a Comment