Eyyübiye’ye 27 halı saha

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçe gençliğine vadettiği yatırımlar tamamlanmaya devam ediyor. Başkan Kuş’un göreve başladığı 2019 yılından bu yana ilçe genelinde 27 halı saha yapılarak hizmete sunulması, eğitim ve spor hizmetlerinde de ilçe gençliği önemsendiğinin gösteriyor.

Yeni eğitim öğretim döneminde de çocuklar ve gençlere yönelik hizmetlerde atılım yapmaya hazırlanan Eyyübiye Belediyesi, yaz aylarını dolu dolu geçiriyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un göreve başladığı 2019 yılından bu yana ilçe genelinde 27 halı saha yapılarak hizmete sunuldu. Altınbaşak, Güzelkuyu, Kırkmağara, Kaplanköy, Tekyamaç, Günbalı, Bayraklı, Vergili, Dolutepe, Özlü, Akmağara, Aşağı Yazıcı, Yolbaşı, Keskin ve Dilimli kırsal mahallelerindeki halı sahalar gençlerin spor alanı ihtiyacına cevap vermeye başladı.

Yapımı devam eden Yenice Spor Kompleksi profesyonel çim saha, Kito Deresi Yaşam Parkı, Batıkent TOKİ Yaşam Parkı ve Eyyübiye Millet Bahçesi’ndeki spor alanlarıyla gençlerin hareketli yaşam alanını genişleten Eyyübiye Belediyesi, yine geçen yıl hizmete sunulan Eyyüp Cenap Gülpınar Yarı Olimpik Yüzme Havuzu sayesinde de ilçedeki önemli bir eksikliği gidermiş oldu.

Geçen sürede hizmete sunulan Onikiler ve Yenice Sınav Hazırlık Merkezleri’nin yanı sıra kitap otaklarıyla da eğitim öğretim alanında gençlere çok önemli bir destek sunan Eyyübiye Belediyesi, yapımı tamamlanmak üzere olan Batıkent TOKİ, Ruha, Asya ve Hayatı Harrani Mahallesi’ndeki kitap otaklarının tamamlanmasıyla 2023-2024 eğitim öğretim yılında da eğitimi desteklemeye devam edecek.

Diğer Haberler

Leave a Comment