“Bir şehir, insanlarının mutluluğu ile ayakta kalabilir”

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Esen, “İnsanlardaki asıl engel, soğuk kalplerde ve adil olunamayan vicdanlardadır.” ifadesini kullandı.

Haber; Aralık-2019

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesaj şöyle;

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü gibi birçok önemli gün ve hafta, öne çıkan bazı konulara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak açısından önemlidir. Engeli olma durumu, akıllara her ne kadar bedensel ve zihinsel bir engel olarak gelse de; gerçekte asıl engellilik sevginin olmadığı yerdedir.

Çankırı Belediyesi olarak, engeli olan kardeşlerimizin yaşam kalitesini yükseltmek, onları sosyal hayatın içerisine daha fazla çekmek ve ailelerinin sabrına destek olmak için güzel adımlar atıyoruz. Sevginin, üstesinden gelemeyeceği hiçbir engel yoktur. Bu yüzden yerel yönetim olarak, insan odaklı çalışmalarımızın merkezini öncelikle vatandaşlarımızı sevmek oluşturuyor. Halkımızı ve halkımıza hizmet etmeyi seviyoruz. 7’den 70’e, kadın ya da erkek, engeli olan ya da olmayan, siyah veya beyaz, hiçbir ayrım gözetmeksizin bu topraklarda bir ve beraber olabilen tüm vatandaşlarımızı mutlu ve umutlu bireyler olarak görmek için taşın altına elimizi koymaktan çekinmiyoruz.

Belediye Başkanı olarak biliyorum ki; bir şehir, insanlarının mutluluğu ile ayakta kalabilir. Çocuklarımız, yaşlılarımız ve engeli olan vatandaşlarımız öncelikli olmak üzere halkımızın mutluluğu için, çalışmalarımızda adil, çalışkan, dürüst ve vicdan sahibi olmaya devam edeceğiz. Engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir Çankırı, engelsiz bir toplum ve engelsiz bir gelecek için ortak akıl ve kararla birlik ve beraberliğimizi sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde duygudaşlık bağının daha da kuvvetlenmesini arzuluyor ve özel vatandaşlarımıza aktif ve huzurlu bir ömür diliyorum.”  

Diğer Haberler

Leave a Comment