Beykoz’da bisiklet ve yürüyüş günü

Beykoz’u ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilçedeki gençlik ve spor yatırımlarını inceledi. Bakan Kasapoğlu, Belediye Başkanı Murat Aydın’la birlikte  yürüyüş ve bisiklet etkinliğine katıldı

Haber; Talip Ercan

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç tarafından karşılanan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ilk olarak Beykoz Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Alibahadır Mesire Alanı’na geldi.

Bakan Kasapoğlu, okçuluk başta olmak üzere çeşitli sporların yapıldığı mesire alanını gezdikten sonra Başkan Murat Aydın ve bisiklet sporcularıyla birlikte Riva’ya doğru pedal çevirdi, sporcuların geçiş güzergâhında olan Riva Meydanı ile Elmasburnu Plajı ve TFF Riva Tesisleri’nde incelemelerde bulundu. 

POLONEKÖY TABİAT PARKINDA YÜRÜYÜŞ

Bakan Kasapoğlu daha sonra 3-4 Ekim ‘Dünya Yürüyüş Günü’  dolayısıyla İstanbul’daki Polonezköy Tabiat Parkı’nda yürüyüş yaptı.

Başkan Murat Aydın’la birlikte spor yapan vatandaşları selamlayan Bakan Kasapoğlu, ilçe sakinleriyle spor üzerine sohbet etti. Parkta karşılaştığı vatandaşlara kitap hediye eden Bakan Kasapoğlu, sporun sağlık açısından çok önemli olduğunu ve tüm yaş grubundan herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini söyledi.

FARKINDALIK İÇİN YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİ

Bakan Kasapoğlu, her yıl Ekim ayının ilk hafta sonunun, Dünya Yürüyüş Günü olarak kutlandığını belirterek, “Sağlıklı yaşam için sporun hayatımızdaki önemini belirtmek ve toplumumuzda farkındalık oluşturabilmek için bu anlamlı günde yürüyüş yaptık. Sağlığın ne derece önemli olduğunu anlayabildiğimiz Pandemi döneminde doğa ortamında vakit geçirdik. Uzmanlar salgın ile mücadelede vücut direncinin ve bu direnç için de sporun ne kadar önemli olduğunu her zaman belirtiyor. Sağlığımızı koruyup geliştirebilmek için düzenli olarak fiziksel aktiviteler yapmalı ve sporu yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeliyiz. Zihinsel olarak gelişmek ve günlük yaşam stresini bir an olsun azaltmak için de spor yapmalıyız.” dedi.

‘HER YAŞTAN VATANDAŞLARIMIZI

 TESİSLERİMİZE BEKLİYORUZ’

Sağlıklı yaşam İçin vatandaşları spor yapmaya davet eden Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu;

“7 den 77’ye tüm halkımızı spor yapmaya tesislerimize bekliyoruz. Haftanın her günü halkımıza hizmet veren tesislerimizde spor yapabilirler. 2002 yılından bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde spora çok ciddi yatırımlar gerçekleştirildi. Spora önem veren bir Cumhurbaşkanımız var. Spor camiası adına kendilerine müteşekkir olduğumuzu belirtmek istiyorum. Kadınıyla erkeği ile genciyle yaşlısıyla spor yapan bir toplum olmak zorundayız. Her branşta hem şampiyonlar yetiştireceğiz hem de spor yapan bir toplum olarak spor ülkesi olarak hep birlikte ileriye yürüyeceğiz. Halkımızın spora her zaman ulaşabilmesi adına tüm enerjimizle çalışmaya devam edeceğiz”

Diğer Haberler

Leave a Comment