Beykoz’da Atletizm Seferberliği başlatıldı

Beykoz Belediyesinin ilçe genelinde 13 dalda açtığı spor okullarıyla dikkat çekiyor. Doğal güzellikleri ve her spor dalına olan uygun fiziki yapısı ile İstanbul’da çok farklı bir yeri olan Beykoz’da, Atletizm Sporu için geleceğin yıldızlarının yetiştirilmesi için çalışmalar başladı.

Haber; Talip Ercan

Bugüne değin bünyesinden milli takımlarda yer almış hatta Türkiye rekorlarının sahibi sporcular yetiştirmiş olan Beykoz İlçesinde yeni dönem Atletizm çalışmaları akademik kariyer sahibi antrenörler yönetiminde başladı.

Beykoz Belediyesinin ilçe genelinde 13 dalda açtığı spor okullarından biri konumunda olan Atletizm Branşında Yaz Döneminde yoğun bir katılımın olması dikkatlerden kaçmamış idi.  Boğaziçi semtinde şimdilerde en alt yaş grupları için antrenmanlar başlarken, aileler de çocuklarını yalnız bırakmıyor.

Amatör Futbol müsabakaları için sessizliğe bürünen Paşabahçe Stadında bu kez Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Müdürlüğü Atletizm takımının sporcularının sesleri yankılanmakta. 

Öte yandan aynı statta büyükler de sabah sporu ile buluşmaya devam etmekte. Pandemi sürecinde haftada iki gün aynı statta Bayan Antrenörler eşliğinde Pandemi Kuralları ile gerçekleşen sabah sporu etkinlikleri havaların uygun olduğu günlerde devam etmekte.

Beykoz Belediyesinin değişik yerlerde bulunan spor salonlarında da büyükler bazında sabah sporu çalışmaları uygun şartlar ortaya çıkarılarak devam edecek.