Başkan Değirmenci; “Altyapıdan gelen gençlerimizin istek ve hırsları bizi daha ileri götürecektir”

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta32 Spor Kulübü’nün yönetici, teknik heyet ve sporcularını makamında kabul etti. Başkan Değirmenci, maddi ve manevi açıdan spor başarısında alt yapının önemine değinerek, “Altyapıdan gelen gençlerimizin istek ve hırsları bizi daha ileri götüreceğine inanıyorum.” dedi.

Isparta 32 Spor Altyapı Sorumlusu Süleyman Dağlı, teknik heyet ve U19 futbol takımının sporcularının ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Futbol tabii ki sporun en önemli dallarından bir tanesi. Birçok sporun dalları var ama futbol en önemlisi en önde gelen, insanların en çok değer verdiği bir kol. Gençlerimiz haliyle orada çok daha başarılı olmak için bir mücadele veriyorlar. Ben sizi hep takip ediyorum. Süleyman bey bu konuda beni hiç yalnız bırakmıyor. Sizler nereye giderseniz her şeyden haberim var. Sizlerle beraber gidip geliyorum sanki. Amaç sizlerin başarılı olup şehrimizin ismini üst planlara çıkarması…

Başkan Başdeğirmen; “Bu bir sevgidir, bu gönülden gelir herkes yapamaz. Futbol sevgisi spor sevgisi farklı bir şey. Herkesin yapacağı bir şey değil. Sağ olsun böyle bu işe gönül veren abilerimiz olduğu sürece de sporumuz çok daha ileri gidecektir. Tabi sizlerin burada başarılı olması hocalarımızın ve başkanımızın göğsünü daha çok kabartacak, bizleri mutlu edecek. Süleyman başkanımızın dediği gibi Ispartaspor’da sizler oynarsanız biz çok gurur duyacağız. Ispartaspor maçını izlerken, içerisinde bir tane bile Ispartalı varsa Ispartalı seyirci ona karşı farklı bir duygu hissediyor. Benim memleketimin çocuğu diyor. Yani Ispartalı derken Isparta’da doğmuş anlamını düşünmeyin. Burada yaşayan bir gencimiz o takımın içerisindeyse biz farklı bir heyecan duyuyoruz. Avrupa’da da böyle Avrupa maçlarını izlerken eğer o oyuncuların içerisinde bir tane Türk oyuncu varsa o maçı izliyorum, diğer maçlarına bakmıyorum. Niye orada Türk olduğu için değer veriyorum. Benden birisi. Ispartaspor’un içerisinde de bu memlekette yaşayıp büyüyen bir çocuğumuz varsa, benden birisi diye farklı bakıyorum. U 19 olarak şu anda yarı finale kaldınız. Ben tebrik ediyorum. Çok büyük bir başarı. Ispartaspor’da güzel başarılı maçlardan sonra böyle kıl payı play-off’u kaybetti. Bugünkü geldiği yerde çok önemli ve çok başarılıydı. Bu başarıyı biz sizlerle daha ileriye götürmek istiyoruz. Altyapıdan gelen gençlerimizin istek ve hırsları bizi daha ileri götürecektir. Hem maddi hem manevi bu çok değerli bir şey. Kendi çocuğumuzun olması kendi bölgemizin evladı olması bizi çok daha farklı bir coşturuyor. Şimdi sizlerin Buca maçınız var. Antalya’da inşallah o maçı kazanarak finale kalacaksınız. Ondan sonra da finali yapacağız. Dileğimiz şampiyon olmak sizleri inşallah orada o şampiyonluk kupasını kaldırırken görmek istiyoruz. Nasip olursa şampiyonluk maçınızda bizler de orada olmak isteriz. Biz de Isparta Belediyesi olarak aslında spora en yakın kişilerden birisiyiz. Sporu yapan kişilere ve gençlerimize bugüne kadar amatör kulüplere verilmediği kadar desteği, profesyonel takıma verilmediği kadar desteği veren bir yönetim olarak bulunuyoruz ve bundan sonra da aynı şekilde her türlü hizmeti vereceğiz. Bu başarılı çalışmalarından dolayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buca maçında başarılar diliyorum, o maçı alacağınıza inanıyorum, inşallah finalde beraber olacağız” dedi.

Ziyarette konuşan Isparta 32 Spor Altyapı Sorumlusu Süleyman Dağlı, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in görev süresi içerisinde kulübe çok güzel hizmetler ve emekler verdiğini söyledi. İnşallah geleceğin Ispartaspor’u bu çocuklar” dedi.

Altyapı sporcularının içerisinde 10-12’sinin profesyonel olacak konumda olduğunu dile getiren Dağlı şöyle konuştu: “Eğer biz bu çocukları Ispartaspor’a monte edemezsek bizim Ispartaspor’daki gidişatımız çok zor. Her sene parayı topluyoruz, her sene para dağıtıyoruz. Ispartaspor’un bir dikili ağacı yok. İnşallah bunu sizin sayenizde gelecek yıllarda çok güzel bir spor kompleksiyle taçlandıracağız. Ondan sonra bu çocukların yerleri yurtları olacak. Oralarda kalacaklar. Daha iyi sonuçlar alacağız ve bu çocuklarla Ispartaspor’u götüreceğiz. Alt yapıdan geleceğiz başkanım yoksa biz oyuncu toplayarak artık bundan sonra işimiz çok zor.

Altyapı hocası Mehmet Akdülger de motivasyonun çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Ben spor adamıyım bir şey olsa arkamda başkanım var diyorum. Süleyman bey hep yanımızda beraberiz. Ispartaspor olsun diğer takımlar olsun, sporla uğraşan bütün arkadaşlarımız, bütün kulüplerimiz sizin hakkınızı ödeyemez. Biz burada nasıl ödeyeceğiz hakkımızı?” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Leave a Comment